Free bitcoin, bitcoin advertising, ptc

حافظه رایانه چیست؟

4.7 (94.44%) 36 vote[s]

به محل ذخیره سازی اطلاعات در رایانه حافظه می گویند که یکی از بخش های مهم در رایانه است. رایانه را بدون حافظه نمی توان مورد استفاده قرار داد. حافظه ها ظرفیتی دارند که تعیین کنندۀ مقدار داده ای است که می توانند نگهداری یا ذخیره کنند. حافظه های الکترونیکی از سلول هایی تشکیل شده است که محتوای آنها صفر  به هر سلول حافظه بیت می گویند؛ بنابراین بیت کوچک ترین واحد حافظه است. برایر یا یک است. اصطلاحا ذخیره کردن حروف و اعداد از واحد بزرگ تری به نام بایت استفاده می کنیم که هر بایت از ۸ بیت مجاور هم به دست  می آید. هر بایت می تواند ۶۵۲ حالت مختلف را بپذیرد

شاید تا به حال شنیده باشید که ظرفیت حافظه اصلی یک لپ تاپ ۴ گیگابایت و ظرفیت دیسک سخت آن برابر یک ترابایت است. امروزه با رشد تکنولوژی و افزایش اطلاعات روی حافظه های رایانه، ظرفیت های بالاتری مورد نیاز است.

به طور کلی دو نوع حافظه داریم: حافظه اصلی که به آن حافظه اولیه یا حافظه درونی نیز می گویند. این حافظه با پردازنده در ارتباط است. حافظه جانبی که به آن حافظه ثانویه یا حافظه کمکی هم می گویند. از این حافظه برای ذخیره سازی دائمی  . اطلاعات استفاده می شود.

اگر رایانه حافظه اصلی نداشته باشد شما هیچ تصویری را بعد از روشن کردن بر روی صفحه نمایش نخواهید  مشخص می شود. ذخیره سازی اطلاعات در حافظه ًدید. پس با این توضیحات اصطلاح اصلی بودن حافظه کاملا می تواند به صورت موقت(نامانا) و یا دائمی(مانا) باشد.

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

Free bitcoin, bitcoin advertising, ptc

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *