واید ترین لنز دنیا با دیافراگم f/2

7 ماه پیش
Rate this post

ونوس اپتیکس واید ترین لنز دنیا را با دیافراگم f/2 معرفی کرد.

شرکت چینی ونوس اُپتیکس که برای انواع دوربین های حرفه ای از قبیل DSLR و بدون آینه‌ لنز می سازد، در سال ۲۰۱۳ تأسیس شد و مانند دیگر شرکت های سازنده‌ی لنز قدمتی طولانی ندارد.

ونوس اپتیکس به تازگی جدید ترین لنز خود یعنی Laowa 7.5mm که واید ترین لنز دنیا با گشودگی دیافراگم f/2 را دارد، برای دوربین های مایکرو چهار سوم رونمایی کرد.

این لنز جدید بسیار سبک و جمع و‌جور است و تنها ۲۰۰ گرم وزن و ۵۵ میلی متر طول دارد و فوکوس آن نیز دستی است.

در داخل این لنز ۱۳ عدسی وجود دارد که در ۹ گروه دسته بندی شده‌اند؛ عدسی های این لنز شامل ۲ عدسی کروی و ۳ عدسی ED (عدسی با شکست‌ نور خیلی کم) می‌شوند. قطر دهانه ی این لنز ۴۶ میلی متر است.

مدیران ونوس اپتیکس در خصوص لنز جدید این شرکت گفتند: طراحی اپتیکال این لنز «اعوجاج» و «کج نمایی رنگی» را به حداقل می رساند و درعین حال یک عمکلرد اپتیکال عالی را در سر تا سر لنز ارائه می‌دهد.

فاصله ی کانونی پایین این لنز زاویه ی دید ۱۱۰ درجه ای را فراهم می آورد و برای عکاسی نجوم، عکاسی از طبیعت و شرایط نوری کم بسیار مناسب است.

ونوس اُپتیکس یک نسخه ی سبک از این لنز را نیز معرفی کرده است که تنها ۱۵۰ گرم وزن دارد (حدود ۲۵ درصد سبک‌تر از نسخه اصلی)؛ این نسخه‌ی کم وزن برای دوبین های متصل روی گیمبال یا پهپاد‌ مناسب است.

از سایر مشخصات این لنز می‌توان به حداقل فاصله ی فوکوس ۱۲ سانتی متری و حداکثر نسبت بازنمایی ۱:۹ اشاره کرد.

Rate this post
۰
برچسب ها :

دیدگاه شما

13 − 10 =

بدون دیدگاه