Free bitcoin, bitcoin advertising, ptc

کیو آر (QR) کدچیست؟

5 (100%) 1 vote

کیو ار (QR)کد چیست

به احتمال  زیاد شما نیز در محل های گوناگون از جمله در ایستگاه های اتوبوس مطبوعات و سایر اقلام و خدمات مشابه با علائمی شبیه تصویر فوق مواجه شده اید

کد QR راهی  سریع برای دسترسی به محتوا از طریق گوشی‌های هوشمند است این برنامه‌ها به کاربر اجازه می‌دهد با پویش اسکن  کد مورد نظر و تبادل آن به اطلاعات معنی‌دار به تحلیل محتوای رمزنگاری شده بپردازند

 

QR  مخفف عبارت  کدهای واکنش سریع  یا Quick Response Code  است که به صورت مربعی شکل است برخلاف بارکدهای استاندارد UPC که از خطوط عمودی و اعداد تشکیل شده‌اند، یک کد QR نه تنها حاوی اطلاعات بسیار بیشتری است، بلکه می‌توان به سرعت به اطلاعات گسترده‌ای که در آن وجود دارد، دسترسی پیدا کرد.

کیو آر کد ها  فاقد هرگونه اجزای الکتریکی بوده و نیاز به فناوری‌های سخت‌افزاری خاصی ندارند کدهای کیو آر تنها نوعی از کد های سیاه و سفید است که روی کاغذ چاپ شده و می توان آن را به کمک گوشی های هوشمند پویش و رمزنگاری کرد.

کدهای QR تنها توسط ماشین قابل رمزگشایی هستند – یعنی چنین کدهایی برای رایانه‌ها قابل درک‌تر از این متنی است که در حال خواندنش هستید! کدهای QR مصارف گسترده‌ای دارند و از رهگیری محصولات گوناگون گرفته تا شناسایی آیتم‌های مختلف را شامل می‌شود. اما هدف اولیه از ساخت چنین کدی،  کارکردشان به عنوان نسل جدیدی از بارکدهای UPC بوده است.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

Free bitcoin, bitcoin advertising, ptc

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *